Електрокардіографія займається методикою реєстрування та дослідження електричних полів, які утворюються при роботі серця. Електрокардіографія - відносно недорогий і цінний метод інструментальної та електрофізіологічної діагностики при кардіологічних дослідженнях.
Прямий результат застосування методу електрокардіографії - електрокардіограма ( ЕКГ ), тобто графічне представлення різниці потенціалів, які виникають під час роботи серця. Електрокардіограф - це медичний прилад, який записує параметри діяльності серця за допомогою датчика, що передає сигнал в систему для реєстрації. Сучасний електрокардіограф компактний і відрізняється від старих громіздких машин тим, що всі операції проводяться через електронну обчислювальну систему комп'ютера. Також виробниками гарантується безпека і захист від перешкод, що робить дослідження серця, головного органу людини, найбільш ефективним. Перші електрокардіографи записували результати на фотоплівку, потім з'явилися чорнильні самописці. Зараз, в основному, електрокардіограма (ЕКГ) записується на термопапері.
Сучасні електрокардіографи - повністю електронні прилади, вони дозволяють зберігати елетрокардіограму (ЕКГ) в комп'ютері. Для вимірювання різниці потенціалів в процесі роботи електрокардіографа на різні ділянки тіла накладаються електроди. На ділянках шкіри в місцях контакту наноситься струмопровідний гель для забезпечення гарної провідності, так як поганий електричний контакт між електродами і шкірою створює перешкоди. Раніше для цієї мети використовувалися марлеві серветки, які змочувалися сольовим розчином. Для отримання більш високої якості електрокардіограми в сучасних медичних електрокардіографах застосовуються фільтри, які вносять деякі спотворення в форму отриманого сигналу, але дозволяють зменшити ефект плаваючою ізолінії, нівелюють мережеві наведення, пригнічують артефакти, які пов'язані з активністю м'язів.
Електрокардіограф - це спеціалізований медичний прилад для виявлення порушень роботи серця навіть на самих ранніх стадіях розвитку і почати лікування на самому ранньому етапі. Без таких приладів не обходиться жодне кардіологічне відділення лікарні, жодна поліклініка або кабінет загального обстеження організму.
Основною функцією, які виконують сучасні електрокардіографи, є фіксація основних показників серцевої діяльності, а саме частоти скорочення серцевого м'яза, регулярності серцебиття і т.д. При цьому використання даного приладу не вимагає попередню підготовку пацієнта, що дозволяє проводити дослідження в будь-який момент.
Обираючи електричний кардіограф, потрібно обов'язково визначитися з параметрами і функціональністю, які можуть знадобитися в процесі його застосування. Є кілька видів такого обладнання:
• Звичайні кардіографи - це стаціонарні апарати, які використовуються в медичних установах. Залежно від можливості одночасного запису кількох каналів, розрізняють одно-, трьох-, шести- і дванадцятиканальні прилади;
• Портативні електрокардіографи мають невелику вагу і розміри; його можна носити з собою. Кардіограма знімається відразу ж після того, як пацієнт докладе долоню до електродів з боків апарату.
Якщо вам потрібен якісний, сучасний, надійний і практичний стаціонарний або портативний електрокардіограф, ціна якого не буде занадто високою, і який буде сертифікований відповідно до вимог вітчизняних стандартів, в інтернет-магазині Форамед ви завжди знайдете великий вибір апаратів від кращих світових виробників.
Обрати й купити електрокардіограф в Україні – команія Форамед