Сайт знаходиться на стадії активного заповнення контентом
Категорії
Довіряйте професіоналам!

Оториноларингологія

Сортувати за:
Показано 1 по 1 з 1 (Всього сторінок 1)
Оториноларингологія | ForaMed - Медичне обладнання, медичні меблі та медичні витратні матеріали

   Оториноларингологія - розділ медичної науки, в якому вивчаються проблеми захворювань і патології в фізіології вух, носа, глотки, трахеї, гортані і областей організму, прилеглих до них. Термін «отоларингологія» походить від злиття двох слів давньогрецької мови: «отосі» - вухо, і «логос» - наука, вчення.

 

   Будь-які захворювання вуха - горла - носа лікарів цікавили з древнього часу, але як окрема дисципліна отоларингологія стала існувати лише в дев'ятнадцятому столітті. І, оскільки, отоларингологія вивчає і лікує не тільки функціональні захворювання вуха-горла-носа, а й фізіологічні патології, то було вирішено віднести цю область до хірургічної частини медицини.

   Так як саме ЛОР-органи відіграють в житті людини важливі для нормальної адаптації ролі, а точніше, виконують функції сприйняття звуків (слухові), визначення запахів (нюху), розробки голосу і беруть найактивнішу участь у функціях дихання і прийому їжі, то будь-які порушення і патології, що відбуваються в цій області організму, зумовлюють необхідність реабілітації людини (медичної, трудової та соціальної) або навіть абілітації (придбання або нормалізація функціонування ЛОР-органів, після операцій або протезування).

   Сьогодні отоларингологія не стоїть на місці. Продовжують розвиватися і розроблятися нові методики слухопротезування. У тісній співпраці з отоларингологією розвивається наука Сурдологія. Лікарі - фоніатори навчають пацієнтів після оперативного видалення гортані поліпшити мову без використання гортанних органів. Отоневрологи виявляють і лікують хвороби, які причинно пов'язані з ЛОР-органами (вестибулярним, нюховим, слуховим апаратами людини).

   Сучасна отоларингологія приділяє багато уваги і надає великого значення реконструктивній і пластичній своїй частині.

      Симптоми

   Не дивлячись на схожість ЛОР-органів, їх близьке розташування один до одного і загальну функціональність, захворювання мають дуже різну симптоматику і проявляються по-різному.

   Під час хвороби вух - біль локалізується саме в вушних пазухах, при цьому спостерігається значне зниження слуху, шумові відчуття у вухах, різке і стрибкоподібне підвищення температури тіла, і навіть можуть з'явитися гнійні виділення з вушних проходів.

   При захворюваннях гортані, перш за все, з'являється кашель, утруднюється дихання і змінюється голос.

   Захворювання глотки проявляються болем в глотковій проекції, виділеннями (мокротою), підвищеною температурою тіла.

   Для захворювання носа характерні виділення з носових пазух, кровотечі і утруднене дихання через ніс.

Захворювання вестибулярного апарату характеризуються і проявляються частими запамороченнями і значним зниженням координації.

      Діагностика

   Для діагностування ЛОР-захворювань отоларингологія застосовує загальноклінічні базові, інструментальні та лабораторні методи.

   Зі скаргами пацієнта на болі в області вух, для діагностування на першому етапі лікар робить пальпацію та обмацування зовнішнього вуха і в області соскоподібного відростка. Потім, на другому етапі, лікар оглядає зовнішній слуховий прохід і барабанну перетинку, застосовуючи спеціальну вушну воронку. Ця процедура називається отоскопія.

   Далі слідує перевірка слуху. Висновки робляться на підставі рівня сприйняття пацієнтом мови звичайної і шепітної. Якщо є необхідність, використовується камертон. Різні камертонні досліди дозволяють отоларингологу зробити висновки про ступінь порушень, про рівень їх локалізації (в одному з апаратів: звукосприймаючому або звукопроведення). Для більш детальної інформації проводяться дослідження аудіометром, і в залежності від результатів ставиться діагноз.

   Ще одним з популярних і ефективних методів, що активно використовується в отоларингології, є імпендансометрія. Цей метод дозволяє оцінити податливість системи звукопроведення середнього вуха. А для визначення тиску в порожнині середнього вуха застосовується метод дослідження тимпанограм.

   Область внутрішнього вуха досліджується за допомогою методики отоакустичної емісії (спонтанної або викликаної). Отоакустична емісія на сьогоднішній день використовується отоларингологами, що працюють з новонародженими дітьми. Цей метод дозволяє практично відразу діагностувати стан слуху у новонароджених діток. Також цей метод є найбільш безпечним, точним і безболісним тестом для виявлення дисфункцій і патологій в слуховий системі.

   Для діагностування вестибулярних дисфункцій застосовують фізіологічний метод дослідження. Для цього пацієнтові пропонують, вставши на ноги, щільно зрушити стопи, витягнувши руки вперед, заплющити очі і виконати дотичні рухи до ряду зовнішніх органів. Наприклад, доторкнутися до кінчика носа, правою рукою доторкнутися до лівого вуха, і інше. Так само можуть використовуватися такі методи діагностики, як проби на обертальному кріслі.

   Діагностування захворювань носа починається з зовнішнього огляду і пальпації. За допомогою спеціального носового дзеркала лікар оглядає носову порожнину через носові ходи. Даний метод називається зовнішньою риноскопією. Існує ще метод задньої риноскопії. Він проводиться за допомогою носоглоткового дзеркала і спеціального оториноларингологічного шпателя. Цей метод так само дозволяє зробити огляд глотки.

   Дослідження глотки за допомогою шпателя називається методом фарінгоскопіі. Нижня частина глотки під час діагностування оглядається за допомогою гортанного дзеркала. У рідкісних випадках, проводиться пряма ларингоскопія з автономним освітленням і за допомогою ларингоскопа.

   Для діагностування оториноларингологічних захворювань застосовуються і такі методи як, комп'ютерна томографія і рентгенографія.

 

Оториноларингология | ForaMed — Медицинское оборудование, медицинская мебель и медицинские расходные материалы

 

      Профілактика

   Профілактикою ЛОР-захворювань, перш за все є методи, що підвищують і зміцнюють імунітет людини. Проведене з дитячого віку загартовування організму підвищує рівень захисту організму від ЛОР-захворювань простудного та запального характеру до найвищої позначки.

   Профілактикою ангіни, гаймориту і бронхіту є раннє і своєчасне лікування гострих респіраторних вірусних захворювань, грипу.

   Особиста гігієна - теж один з профілактичних методів в отоларингології. Ретельний догляд за порожниною носа і глотки вбереже від інфекційних та гострих запальних захворювань.

   

Купити медичну техніку для отоларингологічного кабінету в Україні - компанія Форамед | Оториноларингологія

Оториноларингологія - найкраще співвідношення ціни та якості

ForaMed - магазин медтехніки в Києві із широким асортиментом товарів. Не важливо, вам потрібно купити оториноларингологія або ж медичні техніка та апаратура - все це ви зможете підібрати на сайті Форамед. На нашому сайті можна замовити ширми медичні або купити лікарняне ліжко для медустанов, а також для домашнього користування.

Оториноларингологія - доступна купівля медичного обладнання

Ціна на меблі для медичного кабінету та інших товарів найкраща на ринку. Тому радимо вибрати інфузомат - купити та оформити замовлення на доставку в Бориспіль, Білу Церкву та по інших куточках України. Поспішайте придбати функціональне ліжко, ціна тепер сама вигідна.
    ТОП категорииТОП менюТОП карточки
Фізіотерапія
Функціональна діагностика
Хірургія
Лабораторна діагностика
Медичні меблі
Неонатологія
Офтальмологія
Оториноларингологія
Реанімація | Інтенсивна терапія
Рентгенологія | Томографія
Стерилізація | Дезінфекція
Реабілітаційне обладнання