Стерилізація - це процес знищення всіх видів мікробної флори, в тому числі їх спорових форм, і вірусів за допомогою фізичних або хімічних впливів. Прийнято вважати медичний виріб стерильним, якщо ймовірність його біонавантаження дорівнює або менше 10 в -6 Ступені. Стерилізації повинні піддаватися медичні вироби, що контактують з кров'ю пацієнта, що контактують з рановою поверхнею та дотичні зі слизовою оболонкою і можуть викликати порушення її цілісності.
Стерилізація-складний процес, для успішної реалізації якого необхідні наступні вимоги:
– ефективне очищення;
– відповідні пакувальні матеріали;
– дотримання правил упаковки медичних виробів;
– дотримання правил щодо завантаження стерилізатора упаковками з медичними виробами;
– адекватна якість і кількість матеріалу, що стерилізується; відповідна робота обладнання;
– дотримання правил зберігання, обігу та транспортування простерилізованого матеріалу.
Процес стерилізації медичних інструментів і виробів від моменту закінчення операції і до стерильного зберігання або наступного застосування включає в себе виконання заходів в певній послідовності. Всі етапи повинні бути строго дотримані для забезпечення стерильності та тривалого терміну використання інструментів.
Схематично це можна представити таким чином:
Відкласти інструменти після використання Дезінфекція -> Механічне очищення інструменту -> Перевірити на пошкодження -> Промити інструменти Сушка -> Запакувати в стерилізаційну упаковку -> Стерилізація -> Стерильне зберігання / застосування. При застосуванні стерилізаційної упаковки (папір, фольга або стерилізаційні контейнери) інструменти можуть зберігатися в стерильному вигляді і пізніше використовуватися від 24 годин до 6 місяців.
Купити медичне обладнання для стерилізації та дезінфекції в Україні – компанія Форамед